New York Style Interiors

O nas

 

Dlaczego styl nowojorski?

Zastanawialiście się kiedyś, w czym tkwi fenomen nowojorskich apartamentów? Dlaczego oglądając amerykańskie filmy, nawet sprzed piętnastu lat, nie możemy oderwać wzroku od wnętrz, w których rozgrywa się fabuła? Marzymy o takich aranżacjach, dążymy do nich, a wciąż wydają się nieosiągalne.

Odpowiedzią na te pytania jest Styl Nowojorski Klasyczny. Mieszkańcy Manhattanu już dawno odkryli tajemnicę ponadczasowych, zawsze pięknych i eleganckich wnętrz. One się nie starzeją - one jedynie szlachetnieją. Te wnętrza się nie nudzą, nie są w stanie się opatrzyć, nigdy nie staną się "pospolite", a dzięki eklektycznemu charakterowi, który wpisany jest w styl nowojorski, pozwalają na wykorzystanie antyków (które często mają dla nas wielką sentymentalną wartość) czy oryginalnych form nowoczesnego designu. Zero ograniczeń, a baza stała i bezpieczna.

Te wnętrza inspirują. Także nas. W MINT GREY New York Style Interiors® znajdziecie oświetlenie, meble i dodatki w duchu nowojorskiej klasyki.

Jeśli Twoim marzeniem są wnętrza właśnie w tym stylu - lepiej nie mogłeś trafić - zapraszamy do Mint Grey.

 

Magdalena Zajączkowska
Founder & Art Director


Kim jesteśmy?

Mint Grey to szybko i bardzo prężnie rozwijająca się marka na krajowym rynku wyposażenia wnętrz. Każdy z naszych butików to swoisty Concept Store prezentujący nie tylko nasze własne produkty (autorskie meble czy poduszki) ale i starannie wyselekcjonowany towar, zarówno tych renomowanych światowych marek jak i tych mniej znanych, dostępnych tylko u nas.

Naszą misją jest kreowanie nowych trendów, a nie podążanie za nimi. Każdego dnia staramy się zaskoczyć naszych Klientów i jeszcze bardziej przybliżyć im "Amerykę".

Bardzo często posługujemy się hasłem styl nowojorski klasyczny, ale tak naprawdę to jedynie uproszczenie. Bo inspiruje nas każdy styl wywodzący się z kultury anglosaskiej: styl Coastal Living, Hamptons, New England czy Paryski.
Interpretacje każdego z tych trendów znajdą Państwo w naszej ofercie.

To co nas wyróżnia na tle innych sklepów z wyposażeniem wnętrz, to odwaga w kreowaniu nietuzinkowych aranżacji. Nasze produkty tworzą spójną całość, elegancką i stonowaną, a zarazem przepełnioną życiem i radością - nie boimy się odważnych zestawień kolorystycznych i łączenia różnych wzorów. Pokazujemy, jak robić to w przemyślany sposób, tak by efekt zachwycał a nie przytłaczał.

 


 

Kto za tym stoi?
- Historia marki i stylu New York Classic

 

Nazywam się Magda Zajączkowska, jestem właścicielką marki oraz butików Mint Grey®. Prowadzę również blog wnętrzarski Home Creations oraz aktywnie udzielam się w stowarzyszeniu kobiet sukcesu Lady Business Club. Jestem miłośniczką pięknych wnętrz, urodzoną estetką, kocham otaczać się pięknem i kreować piękną rzeczywistość.

Przed stworzeniem marki Mint Grey® byłam pomysłodawczynią, autorką i wydawcą luksusowego miesięcznika, skierowanego do wymagających, nietuzinkowych odbiorców. Lecz swoją prawdziwą pasję odkryłam 5 lat temu, gdy bez reszty pochłonęły mnie prace związane z wykończeniem i urządzeniem własnego mieszkania.

Od samego początku wiedziałam, jaki efekt chcę osiągnąć. Marzyłam o prostych, świetlistych, klasycznych i ponadczasowych wnętrzach. Moją inspiracją były wnętrza nowojorskich apartamentów, które podziwiałam w amerykańskich filmach. Próbując kolejnym architektom i projektantom wnętrz wyjaśnić, na czym mi zależy, po raz pierwszy padło hasło Styl Nowojorski Klasyczny, które wcześniej tak naprawdę nie istniało w nomenklaturze branżowej.

Posługując się tym hasłem, samodzielnie tworząc teorię wnętrz nowojorskich, stałam się prekursorką i pierwszą propagatorką tego stylu w Polsce. Założyłam własny wątek na pewnym popularnym forum budowlanym i wykończeniowym. Tam zaczęłam zarażać innych pasją do pięknych i nietuzinkowych wnętrz, które do tej pory wydawały się tylko marzeniem i filmową fikcją. Przeglądając setki amerykańskich książek, magazynów i internetowych inspiracji, sformułowałam pewne zasady, na podstawie których zaczęłam pokazywać, że można równie piękne wnętrza stworzyć tutaj, w Polsce.

Jednak ogromną barierą okazał się brak dostępu do niektórych produktów czy wzorów, które wydawały się być kwintesencją tego stylu. Tak narodził się pomysł stworzenia własnej marki, własnych sklepów, które wypełniłyby tę niszę na rynku. Tak powstało Mint Grey®

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl