New York Style Interiors

Stoły

Trwałe stoły dębowe. Stoły z drewna do salonu i jadalni.

Na naszej stronie znajdziesz stoły wykonane z litego drewna, marmuru oraz innych ciekawych materiałów. Wybór odpowiedniego stołu jest bardzo ważny, ale nie musi być trudny. Szukasz stołu okrągłego lub prostokątnego ? A może Twoim faworytem jest stół okrągły z drewna? Stół to w wielu przypadkach centralne miejsce jadalni lub kuchni. Jest to mebel, przy którym jemy posiłki oraz spędzamy wspólne chwile.

Idealny stół do jadalni, kuchni lub salonu

Dobrze wybrany stół charakteryzuje się dużym, funkcjonalnym blatem oraz ergonomiczną podstawą, która nie będzie nam przeszkadzała w codziennym użytkowaniu. Idealny stół to taki w którym na każdego użytkownika przypada minimum 60cm szerokości blatu i 40cm głębokości. Dzięki takim wymiarom na środku stołu pozostanie nam pas o szerokości około 20cm co sprawi, że podczas rodzinnych spotkań znajdzie się miejsce na postawienie potraw lub dekoracji sezonowych. Jeśli chodzi zaś o wysokość stołu, idealna to taka, która wynosi pomiędzy 74 a 76cm. Z kolei odległość stołu od innych mebli lub ścian powinna wynosić minimum 80cm.

Wybierając stół do naszego wnętrza zastanów się czy lepszym rozwiązaniem będzie stół okrągły czy prostokątny. Najbardziej popularne są stoły prostokątne, jednak ten wybór często nie do końca sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach. Stoły prostokątne mają spore blaty oraz ostre krawędzie co utrudnia poruszanie się wokół nich. Dużo lepiej w mniejszych pomieszczeniach spisują się stoły okrągłe. Modele te mają zaokrąglone krawędzie co jest szczególnie bardzo ważne, gdy w domu mamy małe dzieci. Dużym plusem okrągłych stołów jest rownież to, że zasiadający przy nim goście mają ze sobą lepszy kontakt. 

Stół - centrum codziennego życia

Stół postawiony w kuchni, salonie lub jadalni to często miejsce, gdzie w dni powszednie, a tym bardziej w święta skupia się centrum życia rodzinnego. To przy stole jemy wspólne posiłki, rozmawiamy, odrabiamy z dziećmi lekcje, gramy w planszówki czy pracujemy. Nie bez powodu stół stał się meblem, bez którego nie wyobrażamy sobie naszego domu. Spędzając dużo czasu przy stole, warto wybrać ten, który będzie miał odpowiedni rozmiar, pasował do wnętrza oraz przy którym będzie nam się miło spędzać wspólne chwile. 

Wybór stołu, a dobór odpowiednich krzeseł

Wybierając stół, pamiętajmy o tym jakie chcemy do niego dopasować krzesła. Zwróćmy uwagę, aby wybrany przez nas stół miał odpowiednią wysokość wewnętrzną, która pozwoli na wsunięcie pod blat krzeseł z podłokietnikami. W przypadku wyboru takiego modelu krzeseł ważna jest konstrukcja stołu, grubość blatu.

Stoły rozkładane - z tą funkcją możesz więcej

Wybierając stół rozkładany zwróć uwagę na system rozkładania. Rozkładanie stołu powinno być proste i przyjemne, a mechanizm dyskretny. Przewagą stołów rozkładanych jest przede wszystkim ich funkcja, dzięki której łatwo możemy sprawić, że w razie potrzeby stół będzie jeszcze bardziej komfortowy. Stoły rozkładane coraz częściej wykonane są w taki sposób, że mechanizm rozkładający jest całkowicie ukryty, a sam blat równie piękny jak w stole nierozkładanym. 

Wykończenie stołu - lakier, olejo-wosk, a może bejca

Wybierając stół z konkretnym rodzajem wykończenia należy zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne. Równie ważny jest rodzaj pielęgnacji danej powierzchni oraz jej odporność na mikro uszkodzenia. Dwa główne rodzaje wykończenia drewnianych blatów to lakier i olejo-wosk/bejca.

Stoły lakierowane

Lakier zapewnia większą ochronę stołu na uderzenia oraz nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednak niewątpliwą wadą lakierowanych stołów jest to, że lakier "zamyka" drewno. Kiedy dojdzie do uszkodzenia takiego stołu (większa rysa lub odprysk od uderzenia czymś ciężkim lub ostrym) domowe sposoby naprawy takiego uszkodzenia odpadają i będziemy zmuszeni skorzystać z usług profesjonalisty. 

Stoły olejowane/bejcowane

Wykończenie olejo-woskiem pozostawia drewno "otwarte". Olej wnika w strukturę drewna i nie tworzy szczelnej warstwy na powierzchni blatu. Olej pozostawia wyeksponowaną naturę drewna z jej wszystkimi aspektami i pięknem usłojenia. Nadaje to nie tylko efektu wizualnego, ale pod ręką również wyczuwalna jest struktura drewna. Stoły te jednak należy regularnie pielęgnować. Dużą zaletą tego typu stołów jest fakt, że taką konserwację możemy przeprowadzić w warunkach domowych samemu. Zabieg ten pomoże ukryć wszelkie zarysowania i odświeżyć całość. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl